Коротке резюме бізнес-проекту

Перші два розділи бізнес-плану – «Коротке резюме» і «Основна ідея проекту» є вступними і, якщо взяти їх окремо, можуть виконувати роль короткого інвестиційної пропозиції, які можна розсилати своїм партнерам та інвесторам на попередній стадії переговорів.

Примірний перелік питань для відображення в Короткому резюме:

  1. Виробництвом та реалізацією якого товару (надання яких послуг) будетзаніматься Ваше підприємство?
  2. Хто буде Вашим покупцем?
  3. Яким буде обсяг продажів (виручка від реалізації) за перший рік роботи?
  4. Яка сума всіх витрат на реалізацію проекту?
  5. Яка організаційно – правова форма підприємства?
  6. Скільки буде залучено найманих працівників?
  7. Який буде потрібно обсяг фінансування для реалізації проекту?
  8. Які джерела фінансування проекту?
  9. Основні показники проекту: загальний прибуток (дохід) за період, величина грошових коштів у кінці першого року роботи, рентабельність

Додамо, що це, мабуть, найважливіша частина бізнес-плану, тому що потенційні інвестори і партнери читають її в першу чергу. Саме Коротке резюме, якщо воно написано правильно, дає можливість швидко зрозуміти суть створюваного підприємства, а зацікавившись, перейти до більш докладного вивчення інших розділів Вашого бізнес-плану.

Для учасників Спеціальної програми «Гранти початківцям суб’єктам малого підприємництва на створення власного бізнесу» вже в тексті резюме важливо постаратися, хоча б коротенько, дати гранично короткі відповіді на той перелік питань, який є обов’язковим, а саме: Склад, зміст, фінансово-економічні параметри (включаючи зіставну оцінку витрат і результатів, ефективність використання, окупність вкладень за проектом), технології, способи, терміни та особливості реалізації проекту створення власного бізнесу.

Обсяг резюме для будь-якого проекту не повинен бути більше 1 сторінки.