Зростання значення індивідуального користувача

До кінця 1970-х років величезний успіх чіпів для мікропроцесорів почав утворювати зовсім нову категорію клієнтів та індивідуальних користувачів. Пріоритети цієї нової групи клієнтів мали прямий вплив на ділову модель компаній з комп’ютерної галузі.

Декілька перших персональних комп’ютерів, таких, як Commodore Pet та Altair, з’явились на ринку в середині 1970-х років.

Але фактичним народженням персонального комп’ютера можна вважати випуск на ринок у 1977 році Apple II. Коли Стефан Джобс та Стів Возняк заснували 1976 року в приміщенні каліфорнійського гаража компанію Apple, вони мали радикально нове бачення комп’ютерної техніки.

Доти комп’ютери допомагали великим організаціям автоматизувати їхні внутрішні процеси.

Але Джобс та Возняк вважали, що цього вкрай недостатньо.

Не можна вважати, що комп’ютери та програмне забезпечення використовуються на повну потужність доти, поки вони не з’являться в індивідуальних користувачів в офісах, у школах і вдома.

Джобс та Возняк пропонували свої вироби (які, до речі, користувалися високим попитом) тим клієнтам, які ніколи не відчували себе обділеними увагою виробників.

Так само, як міні-комп’ютери відкрили представникам науково-дослідних інститутів та керівникам комп’ютерних відділів доступ до всіх наявних комп’ютерів, персональні комп’ютери забезпечували доступ до комп’ютерів індивідуальним користувачам.

Рік 1980.

Ви, головний адміністратор компанії IBM чи DEC, бачите ось таку ситуацію: • Компанія Apple відкрила дуже важливу нову можливість – доступ до комп’ютерів індивідуальним користувачам.

• Піднесення компаній-виробників міні-комп’ютерів довело, що зростання капіталу можна забезпечити завдяки постійній групі клієнтів.

• Більшість ваших менеджерів має невеликий досвід стосовно персональних комп’ютерів та не дуже зважає на індивідуальних користувачів.

Якою має бути ваша наступна дія? Чим є ці нові комп’ютери: іграшками, примхами чи майбутнім?

Як досвідчені компанії-гіганти зможуть упоратися з викликом, кинутим новими підприємливими гравцями?

Чи знижує увагу до подальшої розробки персональних комп’ютерів високий попит на універсальні обчислювальні машини та міні-комп’ютери?

Оставить Ответ