Відкриття автосервісу

По російських дорогах ходять мільйони автомашин, і всі вони рано чи пізно починають ламатися. А просте технічне обслуговування автомобіля потрібно проводити хоча б раз на півроку. Так чому б вам не допомогти мільйонам своїх співгромадян, не розуміються в накопичення того, хто їздить металу? Для цього варто відкрити автосервіс.

Щоб поміняти «взувачку» …

Серед усіх видів автосервісу шиномонтаж – один з найбільш прибуткових і при цьому не вимагає великих капіталовкладень. Його прибутковість залежить від того, де він знаходитиметься. Поруч з автомагістралями більше клієнтів, а значить, прибуток – вище. Вигідно відкрити шиномонтажную майстерню неподалік від заправних станцій, гаражних комплексів.

Після того як ви визначитеся з розташуванням автомайстерні, потрібно вирішити, чи буде вона перебувати у невеликому фургончику або під дахом – у боксі. Шиномонтаж багато місця не займає – можна поставити і простий фургончик, в якому ви будете зберігати обладнання та приймати клієнтів – виконувати роботу можна хоч на вулиці. Знайти відповідне місце для фургончика набагато легше і дешевше, ніж для добре обладнаного боксу.

Обладнання – наступна проблема, з якою вам доведеться зіткнутися. Зазвичай в шиномонтажних майстерень виконується кілька видів робіт: Шиномонтаж – зняття колеса і заміна покришки або камери і балансування колеса – щоб покришки не «жувати» при їзді. Імпортні шиномонтажні стоять від 1900 USD. Наші виробники пропонують устаткування з подібними технічними характеристиками трохи дешевше, але і дизайн і якість гірше. Якщо ви будете займатися балансуванням, то буде потрібно ще і балансування стенд, який коштує від 1000 USD (з ручним приводом) до 6000 USD (з електричним приводом).

Якщо ви таки вирішили купити вітчизняне обладнання, то дешевше це зробити на заводах. Фірми-продавці на ті ж самі моделі зазвичай набавляють як мінімум 30%.

Ваші доходи і ваші витрати

Запропонуємо, приміщення у вас вже є, устаткування – теж. Хто ж буде працювати у вашій автомайстерні? Шиномонтаж – справа нескладна, ним може займатися навіть той, хто в автосервісі ніколи не працював. До того ж багато фірм при продажу устаткування покажуть, як поводитися з верстатами. Шиномонтажную майстерню повинні обслуговувати дві людини – завжди потрібно, щоб хтось був на підхваті.

Коли ви організуєте свій шиномонтаж, потрібно враховувати, що ця робота – сезонна. Найбільше клієнтів в кінці осені і початку весни, коли приходить термін міняти гуму. Кількість клієнтів залежить і від погоди – в дощ народу менше.

Отже, з чого ж будуть складатися ваші витрати. Для того щоб відкрити майстерню, потрібно не менше 3000 USD:

обладнання (шиномонтувальний стенд – від 1000 USD, 2 домкрата – від 40 USD, 200 USD – вулканізатор, 300 USD – інструменти);

370 USD – ліцензія на один вид діяльності (багато шиномонтажні крім заміни колеса займаються балансуванням, для цього потрібна ще одна ліцензія – 370 USD).

Витрати окупляться вже місяців через 5. Судіть самі: У день шиномонтаж може обслужити до 20 машин. Кожна машина залишає в середньому в майстерні 4 USD. У день валовий дохід вашого підприємства буде становити від 65 USD, на місяць – 1980 USD, на рік – 23760 USD.

Ваші щомісячні витрати будуть складатися з витрат на електрику та комунальні послуги – 400 USD, амортизацію – 160 USD, зарплату – 600 USD, витратні матеріали – 41 USD, разом близько 1260 USD на місяць. Таким чином, ваш прибуток складе від 700 USD на місяць або 8590 USD на рік. За оцінками фахівців, рентабельність шиномонтажной майстерні складає 40%.

«Автомайстер ПРОПОНУЄ ПОВНИЙ КОМПЛЕКС ПРОФІЛАКТИЧНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ І РЕМОНТУ АВТОМОБІЛІВ«. Приблизно так може виглядати ваше оголошення, якщо ви вирішили відкрити справжній автосервіс. Насамперед, для цього потрібні знання і досвід. Якщо ви не уявляєте, з якого боку підходити до автомобіля, щось робити в цьому виді бізнесу вам нічого.

Вам не потрібно орендувати приміщення – все робиться в гаражі господаря машини. Такий спосіб роботи досить вигідний для як для вас, так і для клієнта. У ваші обов’язки входитиме все, що пов’язано з дрібним ремонтом і технічним обслуговуванням автомобіля. Потрібно замінити масло або дістати новий акумулятор, зайнятися електросистемою автомобіля або відремонтувати двигун – все це ваша робота. Не варто замахуватися на іномарки. У сучасній електроніці, яка встановлена на іномарках, можна розібратися тільки за допомогою необхідного діагностичного обладнання. А таке обладнання, якщо воно і коштує недорого, то підходить тільки до певних видів машин.

Багато роботи на іномарках просто неможливо проводити без комп’ютерних стендів. Ремонтувати деякі вузли «Опеля», «БМВ» і т.д. можна тільки на сервісах «Опеля», «БМВ». (Наприклад, в останніх моделях «БМВ» вбудована комп’ютерна система, яка дозволяє визначити несправність в машині. Якщо раптом у такій машині перегорить хоча б одна фара, усунувши поломку потрібно буде стерти інформацію про несправності в комп’ютері, інакше машина буде заводитися тільки у світлий час доби.)

Ваша сфера діяльності – російські автомобілі. Конкурувати з великими автосервісами ви можете перш за все за рахунок цін і ставлення до своєї роботи – робота в звичайному сервісі починається тоді, коли клієнт привозить свою машину і каже, що у нього зламалося, ви ж починаєте роботу з машиною, як тільки складіть з клієнтом угоду.

Одна людина може обслуговувати не більше 5-10 машин на місяць. Адже хоча б раз на тиждень доведеться «відвідувати» машину кожного клієнта.

На перших порах, якщо ви не впевнені у своїх силах, ви можете працювати зі своїми знайомими. Наступний крок – оголошення в газетах, розповсюдження рекламних листівок. Реклама обійдеться вам приблизно в 150 USD. У витрати невеликого виїзного автосервісу обов’язково потрібно включити витрати на обладнання – близько 500 USD.

На місяць ваш прибуток складе близько 400 USD.

Після того як у вас з’являться постійні клієнти і ваше підприємство почне приносити прибуток, можна буде зняти гараж і ремонтувати машини в своєму приміщенні.

Ремонт двигуна

Отже, ви вирішили відкрити невеличкий стаціонарний автосервіс. Тепер клієнти самі будуть приїжджати до вас. Ви можете виконувати будь-які види робіт, але поки у вас немає достатньої площі і немає необхідного обладнання, вам краще не розкидатися і займатися чимось одним, наприклад ремонтом двигуна. Для організації автосервісу вам буде потрібно як мінімум 15 кв.м. Якщо ви збираєтеся в майбутньому розширюватися, то при укладанні договору на оренду в ньому можна вказати, що ви маєте першочергове право орендувати додаткову площу.

У мінімальний комплект обладнання, без якого вам не обійтися, входять:

підйомник для зняття мотора – 200 USD;

набір інструменту – близько 300 USD;

пристрій для зарядки акумуляторів – близько 200 USD;

компресор – близько 500 USD.

Вам також потрібно оглядова яма, тому, коли ви будете вибирати місце для автосервісу переконайтеся, що вам самому не доведеться її копати. Замість ями можна купити підйомник для легкових автомобілів (від 1500 USD).

Дуже важливо правильно підібрати інструменти. У автомайстерень зазвичай використовуються російське, італійське, рідше – німецьке обладнання. Приватники вважають за краще користуватися російськими інструментами – вони дешевші. Недорогі і досить хороші інструменти випускає Голландія. Дуже дорого коштують гайкові ключі, викрутки з довічною гарантією (Life time Warranty). Але таке обладнання – мрія будь-якого механіка. У Росії є фірми, які торгують цим інструментом.

Якщо ви збираєтеся ремонтувати двигуни, то вам не обійтися без діагностичного приладів, адже після складання двигуна його необхідно відрегулювати. Найбільш популярне обладнання BOCH і TECNOTEST (діагностичні комплекси), але воно дуже дороге – від 6000 USD. Російське діагностичне обладнання в декілька разів дешевше.

У двигуні необхідно діагностувати не тільки електрообладнання: стартер, генератор, кут випередження запалювання, але і паливну систему автомобіля: тиск, пропускну здатність жиклерів на карбюраторі, потік повітря. Відповідно, знадобитися хороше обладнання.

Спеціаліст спеціалісту ворог

Де знайти хороших фахівців? Це питання постане перед вами, якщо ви будите розширювати свій автосервіс. Ремонт двигуна – кваліфікована робота, якою можуть займатися тільки професіонали, адже вчити людей в автосервісі колись. Крім автомобільних інститутів у ПТУ, де в навчальному плані передбачена практика на виробництві, існують спеціальні фірми, які займаються підготовкою кадрів. До речі, російські робітники часом розбираються в машинах на багато краще, ніж іноземці. Існує і ще один варіант – у державних сервісних станціях зарплата менша, ніж у приватних. На місяць у них виходить близько 200 USD, тому багато фахівців з радістю минуться на більш прибуткову роботу.

Отже, щоб організувати свій автосервіс по ремонту двигунів, буде потрібно:

обладнання – близько 3000 USD;

реклама (на вашому місцевому телебаченні, в газетах, надрукованих листівках), поки про ваш автосервісі не дізналися ваші клієнти – 500 USD.
Всього – 3 500 USD.

З великими автосервісами ви зможете конкурувати за рахунок цін. У них капітальний ремонт двигуна російського автомобіля коштує близько 1500 USD. Приватники виконують тугіше роботу за 300 USD. На капітальний ремонт двигуна йде приблизно 1,5 тижні. На місяць клієнтів з капремонтом буває в середньому 2-3.

Разові роботи коштують близько 20 USD. У день з таким невеликим замовленням приходить 2-3 клієнта.

Таким чином, ваш валовий дохід на місяць – близько 800-1000 USD.

Витрати будуть складатися з:

придбання нових інструментів;

амортизації;

комунальних послуг.

Прибуток в місяць складе близько 650-850 USD. Рентабельність вашого підприємства – 90%.