Професійні постачальники займають центральні позиції

До 1990 року було два основні види клієнтів: організаційні відділи IT (інформаційних технологій) та індивідуальні користувачі. Великомасштабні відділи інформаційних технологій й надалі використовували універсальні обчислювальні машини та міні-комп’ютери, але вони доповнювали своє апаратне забезпечення ефективними робочими станціями та мережовими персональними комп’ютерами.

Індивідуальні користувачі купували тільки персональні комп’ютери.

У деяких організаціях менеджери з інформаційних технологій представляли обидві групи клієнтів: вони залежали від великих універсальних обчислювальних машин, а також виступали як “стіл довідок”, були менеджерами локальних обчислювальних мереж та агентами з купівлі персональних комп’ютерів, для всіх користувачів об’єднаних організацією.

Дедалі зрозумілішим ставало те, за що хотіли платити різні групи клієнтів.

Індивідуальні користувачі хотіли сучасного програмного забезпечення та обчислювальної потужності для управління, дешевого, надійного апаратного забезпечення та можливості спілкування з іншими персональними комп’ютерами.

Відділ IT бажав отримувати прибутки, які. виправдовували його інвестування у комп’ютери, забезпечували захист від застаріння.

Йому були необхідні також якісні поради щодо пристосування їхніх систем IT до меж та функцій організації, які постійно змінювались.

Обидві групи клієнтів зрозуміли, що вони вже більше не зв’язані необхідністю задовольняти свої пріоритети в одного окремого виробника.

Отже, для задоволення своїх різноманітних пріоритетів вони почали поєднувати продукцію різних постачальників.

Кількість професійних постачальників дуже швидко зростала.

Якщо у 1980-х роках їх було ще зовсім небагато, то тепер вони підвищили свою ринкову частку, отримували готівку, в них зріс капітал.

Вони добре знали пріоритети клієнтів та розуміли, як пристосувати свою ділову модель до цих пріоритетів.

Ці самовпевнені фірми були рішуче налаштовані на отримання десятків мільйонів доларів ринкової вартості.

Оставить Ответ