Названо найбільш перспективна галузь для інвестицій в 2011 році

Цього року однією з найбільш перспективних для інвестування галузей є автомобілебудування, повідомили в компанії Foyil Securities.

На такий прогноз експертів вплинула статистика попередніх періодів. У 2009 році обсяг продажів авто скоротився на 73%, а в 2010-му ринок залишився на тому ж рівні (170 тис. на рік). Це відповідає тільки 27% від пікових обсягів 2008 року, коли в Україні було продано 638 тис. автомобілів, і позначає величезний потенціал зростання для автовиробників.

На сьогоднішній день в галузі вже спостерігається позитивна тенденція: продажі грудня 2010 року в Україну стали кращими за період з березня 2009 року, а обсяги виробництва за цілий рік збільшилися на 15%.

Серед ключових факторів, що позитивно впливають на галузь, аналітики Foyil відзначають і зростання доходів населення. У першій половині 2010 року спостерігалося зростання доходів на 8,4%, що в свою чергу позитивно відбилося на роздрібних продажах, які виросли на 7.1% за підсумками одинадцяти місяців минулого року.

Також у 2010 році спостерігалося пожвавлення автокредитування. Очікується, що в поточному році відсоток проданих у кредит машин досягне 20-30%.

«Ці тенденції повинні привести до 12-20% зростання ринку автомобілів і позитивно відбитися на обсягах виробництва таких українських підприємств, як Богдан Моторс, УкрАвто і Автокраз. Тому ми бачимо потенціал зростання і рекомендуємо купувати акції цих компаній», – коментує Юлія Стельмах, аналітик Foyil Securities.

Наведені в даному звіті оцінки відображають думку аналітиків і не є рекомендацією до купівлі або продажу тих чи інших цінних паперів.