Compaq

Microsoft та Intel успішно деталізували персональний комп’ютер, спрямувавши до себе, за рахунок таких нещасливих виробників апаратного забезпечення, як IBM, значні потоки капіталу. Але Compaq усе ще процвітала у своїй ніші виготовлення апаратного забезпечення, яка, на перший погляд, здавалася безприбутковою.

Успіх компанії Compaq базувався на тому, що її засновник Род Кеніон зрозумів: усі галузі найбільших пріоритетів клієнтів (програмне забезпечення та чіпи для їхнього управління) вже захоплено іншими гравцями (такими, як Microsoft та Intel).

Виробник апаратного забезпечення здобував шанс на отримання прибутків за умови, що він пропонував недорогу продукцію.

Окрім таких базових вимог, як надійність, легкість та належна якість екрана, не було нічого іншого, за що клієнти хотіли платити.

Володіючи сучасною недорогою діловою моделлю, компанії Compaq вдалося дуже швидко вирости й зайняти провідні позиції у рейтингах журналу Fortune 500. Швидкий успіх компанії пояснювався трьома факторами: привілейованими взаєминами з незалежними ділерами, досвідченою командою менеджерів та швидким розвитком продуктів.

На початку 1980-х років Compaq скоротила середній у галузі час розроблення продукції з 12- 18 до 6-7 місяців.

У середині 1980-х років компанії довелося зробити дуже важливий стратегічний вибір: залишитись недорогим виробником клонів, чи розробити свій власний продукт.

Compaq обрала новації і вже через п’ять років мала ринкову вартість у 5.5 млрд доларів.

Але диференціація компанії виявилась непостійною.

Коли компанія Compaq була на вершині успіху, її діяльність постійно підривали інші виробники клонів.

Із 1992 року Compaq виробила успішну гібридну стратегію: для того, щоб відповідати пріоритетам клієнтів, вона пропонувала доступні дешеві продукти необхідної якості.

Для отримання прибутку з цієї стратегії Compaq значно знизила ціни, скоротивши витрати.

У період між 1991 та 1993 роками Compaq звільнила 15 відсотків робочої сили та знизила витрати на виробництво на 52 відсотки, у той час як річні прибутки зросли з 3.3 млрд доларів до 7.2 млрд доларів.

Оставить Ответ