Бізнес на ремонті і обробці внутрішніх приміщень

У наш кризовий час ідея займатися своїм бізнесом вельми актуальна, тому що спостерігається нестача робочих місць, а багато хто досить довго сидять у неоплачуваних відпустках або шукають роботу.

У багатьох людей є стійке бажання працювати на себе, а не на когось, продаючи свої вміння і навички, отримуючи за свою працю гроші без якогось посередника. Для них завжди цілою проблемою є знайти свою бізнес-ідею, що називається, знайти себе.

Для людей без капіталу підходить ідея бізнесу на ремонті і обробці внутрішніх приміщень.

Це вузька галузь будівництва, яка не сильно згасла навіть у кризу. Ремонт коштує недорого і мають потребу в ньому люди завжди і скрізь. Люди весь час здають або купують нову житлоплощу, офіси весь час переїжджають на нові місця або будуються, що супроводжується ремонтом.

Але щоб почати заробляти на цьому гроші, вам буде потрібно продумати масу дрібних деталей і вирішити, яким саме чином ви будете діяти, адже без підготовки у вас навряд чи щось вийде.

Спочатку вам доведеться змиритися з тим, що ринок цей неймовірно глибокий. У ньому є місце для всіх. Починаючи від полуханиг-шабашників і бригад вихідців з інших держав до великих будівельних підрядних контор. В Україні, за статистикою, лише 5% ремонтних робіт у квартирах виконується силами самих мешканців. Попит на послуги ремонтних організацій та поодиноких ремонтників залишається все одно дуже високим.

Вам треба зрозуміти, що робота фірм з ремонту приміщень носить зазвичай сезонний характер – замовлення йдуть в період з середини квітня до кінця жовтня. У міжсезоння ви можете відпочити і проводити різні акції і знижки.

Вам буде потрібна реклама. Притому недорога. Враховуйте структуру споживачів. Більшість їх у будинках, лише нещодавно зданих в експлуатацію. Вам необхідно дізнаватися, де є такі будинки, поширювати в них листівки, клеїти оголошення. Непогано подати оголошення в рекламні газети, краще всього в тим, які безкоштовно розсовують по шухлядах. Створіть обов’язково свій сайт. Часть реклами в інтернеті взагалі безкоштовна. Якщо у вас буде багато часу, то рекламою ви зможете займатися самостійно. Якщо буде багато замовлень, за невеликі гроші ви це зможете доручити іншим людям, що спеціалізуються на цьому.

Ви повинні будете створити свою команду. Спочатку хоча б з двох-трьох чоловік. Тут постає питання про вашу підготовці. Справа в тому що якщо ви ще не вмієте робити ремонти, вам треба буде вчитися. Для цього до ваших послуг величезна кількість тематичних сайтів в Інтернеті, де викладені маси відеороликів. Для ремонтів не обов’язково мати професійну освіту. Вам важливий специфічні навички з ремонту приміщень, з оздоблення приміщень. Наприклад, навичка класти керамічну плитку. Зберіть колекцію освітніх матеріалів. Спробуйте трохи потренуватися. Для цього можете кілька разів виконати ремонти за невелику вартість. Після кількох ремонтів прийде впевненість.

Пам’ятайте, що вам буде потрібно багато різних навичок. Диверсифікація – важливий елемент успіху. Ви повинні стати трохи електриком, трохи теслярем, трохи водопровідником. Оздоблення приміщень завжди коштує досить дорого. Але цим ремонт приміщень зовсім не вичерпується. Тим більше що у встановленні розеток немає нічого складного, як і раковин. Циклювання паркету – дуже вигідний, перспективний і простий вид бізнесу, який вимагає тільки спеціального устаткування. Інша справа, що займатися монтажем електропроводки без освіти все-таки не варто. Можливо, вам для початку варто найнятися до досвідченого ремонтника і повчитися в нього, щоб потім зайнятися власним бізнесом. Ваші партнери не повинні вміти набагато більше вас. Ідеальний варіант, щоб ви вчилися всьому разом і мали свої спеціалізації, наприклад, один з вас буде класти ту саму керамічну плитку, а інший – клеїти шпалери.

На початку такого бізнесу вам навряд чи знадобиться склад або офіс, виконроб, архітектор або навіть кошторисник. Різні документи краще навчитеся робити самому.

Функції виконроба з контролю заякістю, узгодження робіт з замовником візьміть на себе. Кошториси складати неважко, а для цього є ряд безкоштовних комп’ютерних програм.
З обладнання вам потрібен інструмент в залежності від виконуваних робіт і автомобіль для перевезень. Автомобіль буде коштувати дорожче за все. Можна приблизно за 30-40 тис. рублів знайти старий автомобіль уживаним у хорошому стані, який ви будете використовувати тільки для перевезення матеріалів. Він довго прослужить вам.

Інструмент буде коштувати не дуже дорого. Можливо вкластися в 50-60 тис. рублів. Витратні матеріали для ремонтів ви зможете купувати на замовлення самі або просити ваших замовників.
Важливо буде створити коло клієнтів, тому приділіть увагу ввічливості та якістю робіт. Зазвичай клієнти не схильні шукати нових майстрів, якщо ви їх влаштовуєте і буду рекомендувати вас друзям і знайомим.

Важливий момент – домовленості з різними фахівцями. У разі ремонту ви можете дізнатися, що господареві потрібно змінити водопровід, змонтувати вхідні металеві двері або вікна. Зведіть їх з потрібним майстром, якщо ви не виконуєте ці роботи самі. Це дозволить вам отримати певний відсоток. Однак ви повинні бути впевнені в якості виконуваних ним робіт.

Вам буде потрібно швидко вибрати свою нішу. Для початку варто брати ціною. Пообіцяйте наднизькі ціни, щоб отримати навички. Можливо, ви будете робити ремонти у небагатих бабусь, але отримаєте цінні знання. Ніша дешевого і не дуже якісного ремонту вельми затребувана в Україні.

І останнє – відразу вирішите питання з реєстрацією бізнесу. Незаконне підприємництво собі коштує дорожче. Варіантів звичайно два – або реєстрація ТОВ, або станьте індивідуальним підприємцем. Плюси є там і там. Інформації в інтернеті про будь-який з цих форм достатньо. Не забудьте також вирішити всі податкові питання. Вам, швидше за все, буде зручно вибрати Спрощену систему оподаткування.
Не відкладайте вирішення питання про те, хто буде вести бухгалтерію. Вам потрібен бухгалтер на неповний робочий день. Хоча можете освоїти її самі – у невеликий будівельний організації вона дуже проста.